GEÇİCİ İŞ GÖREMEZLİK RAPOR GİRİŞİ

İŞ GÖREMEZLİK RAPOR GİRİŞİ
E-Ödenek Sisteminden Girişi Yapılan Tüm ElektronikRaporlar
"Elektronik Çalışılmadığına Dair Bildirim İşlemleri" Menüsünden Onaylanmalıdır. İşverenler, İletişim Bilgilerini Bu Menüde Yeralan "İşveren İletişim Bilgileri" Bölümünden Bildirebilirler."

Rapor Girişi İçin Tıklayınız

İşverenler tarafından iş göremezlik raporu alan işçilerin rapor süreleri bitiminden itibaren aşağıdaki linkten sigortalıların hak ettikleri istirahat süresinin bitim tarihinin içinde bulunduğu aya ait aylık prim hizmet belgesinin verileceği son gün mesai bitimine kadar (yani içinde bulunduğu ayı izleyen ayın 23'ünde saat 23.59'a kadar) elektronik ortamda Kuruma gönderilmesi zorunludur.

Sgk İş göremezlik girişi

Raporlu yada hastalıktan dolayı işe gelemeyen ve bu durumu rapor ile işverene bildirmiş kişiler için çalışmadığına dair bildirim yapmak ve internetten giriş yapılması icap etmektedir.
sgk'nın e-sgm uygulamalarından veya sitemiz aracılığıyla rapor girişlerini yapabilirsiniz.

Linkinden giriş yapacaksınız ve bilgileri dolduracaksınız. Eğer işçi için, Girilen sigortali bilgisi ilgili işyerinde çalışır görünmüyor. şeklinde uyarı çıkar ise bu işçi işe yeni girmiştir. bunun için yapılacak tek şey ya hesap pusulası vereceksiniz yada işçinin girdiği ayın bildirgesini göndereceksiniz.

İş göremezlik girişini hangi tarihe kadar bildireceksiniz süresi nedir ?

Sosyal Güvenlik Kurumu, anlaşmalı hizmet sunucuları ( anlaşmalı hastane, devlet hastanesi,üniversite hastanesi) tarafından düzenlenen geçici iş göremezlik raporları ile sağlık kurulu raporlarını elektronik ortamda almaya başlamıştır. Ayrıca elektronik ortamda alınan bu raporlar, işçinin çalışmadığına dair bildirim girişinin yapılması için işverenlerin e-bildirge şifreleri ile sisteme girebilecekleri sgk e-sgm adresinden
İşverenlerin (01/07/2012 tarihinden sonra alınan raporlarda geçerli olmak koşuluyla) geçici iş göremezlik belgesi ile rapor almış işçilerin rapor sürelerini çalışamazlık ekranına raporun bitim tarihini takip eden 5 iş günü içinde giriş yapmaları gerekmektedir. İşverenler giriş yapmadıkları takdirde her bir rapor için işverene ½ asgari ücret tutarında idari para cezası uygulanacaktır.
sgk,geçici,iş göremezlik,giriş,vizite,rapor,hastalık,web,internet,giriş sayfası
sgk iş göremezlik
iş göremezlik ödeme görme,iş göremezlik bildirimi,iş göremezlik ödeme,iş göremezlik belgesi,iş göremezlik parası,iş göremezlik giriş,sürekli iş göremezlik,iş göremezlik girişi,iş göremezlik belgesi girişi

Rapor param

2 ay önce amelıyat oldum ama halan rapor param yatmamış nasıl öğrene bılırım

geçici iş görememezlik

...23/01/2014 trafiğe kapalı alanda (pazar yerinde)bir şeyin bana çarpmasıyla aldığım darbeden şoka girmişim gözümü hastanede açtım bana neyin çarptığını bile anlamadım bir sağ fabula kırıgım varmış acildeki Dr 3gün rapor verdi 3gün sonra 27/01/2014 de plikılinekteki Dr 30 gün rapor verdi birde koltuk değneği yazdılar hst polisinin tuttuğu tutanağıda alıp SGK şubesine 03/02/2014 de iletim ilk olan 3günlük raporun parası 10/02/2014 de bankaya yatmış ama parayı alamıyorum 08 & 10 da alabiliyormuşuz diğer 30 gününki hiç sistemde gözökmüyor kaç oldu yol yaptık sgkyı .bugünde ugradım sistem çökmüş olmaz olsun böyle vatandaşı hiç düşünmüyorlar ben kırık ayakla daha ne kadar gidip geleceğim
Bunasıl iştir bu sistem çökmüş vatandaşı mağdur etmeğiniz lütfen ne kultuk deyneyi parası alabildim ne 3 gün ne 30 un akibeti bellideyil bu insanlar neyle geçinecek ey insanlar

16.12.2013.istirahat.parasi.h

16.12.2013.istirahat.parasi.hala.yatmamis..neyapabiliriz

RAPOR

MERHABA BEN ÖZEL BİR ŞİRKETTE ÇALIŞMAKTAYIM SOĞUK ALGINLIĞINDAN DOLAYI RAPOR ALDIM FAKAT ALDIĞIM RAPOR 3 GÜNLÜK CUMARTESİ PAZAR PAZARTESİ ANCAK BEN CUMARTESİ ÇALIŞTIM AMA DOKTORUM O GÜN İÇİNDE BANA RAPOR VERDİ . BÖYLE DURUMDA KURUMUM DA BENİM MAAŞIMDAN KESMİŞ RAPORUM OLDUĞU HALDE BENİM MAAŞIMDAN KESEBİLİRLER Mİ ŞİMDİDEN CEVABINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER .

rapor parası

raporum 5 hafta önce bitti ama rapor param yatmadı henuz ne yapmamız gerekıyor

sgk rapor parası

3 ay oldum rapor alalı ve hala ücreti yatmamış nasıl öğrenebilirim

rapor parası

rapor param yattımı

HGS